• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100054398894684&mibextid=ibOpuV
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905425022424
  • https://twitter.com/
  • https://www.instagram.com/munzur_iksiri
         

POLEN

Hoşgeldiniz  Amacımız size ürünler hakkında  doğru bilgi vermek birinci elden ürün kullanmanızı sağlamak, hem kendimize hemde size menfaat sağlamak
ÜRETİCİDEN TÜKETİCİYE


     

Taze kurutulmamış POLEN  kargo dahil  
Kilogram Fiyatı : 850 TL

SİPARİŞ VER

Polenin içinde neler var?
Polende tam 22 çeşit aminoasit, 27 çeşit madensel tuz, doğal hormon, enzim, coenzim, pigment, karbonhidrat ve ferment vardır. 
Polende bulunan başlıca asitler pantothenic, linoleik, askorbik ve araohidonik'dir. Demir, bakır, kalsiyum, sodyum, magnezyum, silisyum ise varlığı polende tespit edilen elementlerden bazılarıdır. Polende bulunan iz elementler alüminyum, nikel, titanyum ve çinkodur. 
Dünyaca tanınmış bir araştırma örgütü CNRS Araştırma Örgütü'nün; Araştırma Uzmanlarından Armond PONS; kitabında polenin bütün vitaminleri taşıdığını açıklamıştır. 
Polende bulunan vitaminler A, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B7, B8, B9, B12, C, D, E, H, P, PP'dir. 
Polende yüksek oranda rutin vardır (rutin kılcal damarları etkiler, aynı zamanda kalp kasının çalışmasını güçlendirir). 
Polende insan yaşamının ihtiyacı için her şey mevcuttur. Bulundurduğu (oglio-elementler) madenler, aminoasitler ve en son olarak zengin çeşitli vitaminler yanında; protein, yağ, şeker, madeni gıda, hormon, büyütücü faktör, pigment; beyin ve vücutça yorgun insanların tüm ihtiyacını karşılar. Anemi (kansızlık) hastalarında, bir ay süre ile her gün bir kahve kaşığı polen yedirilen bünyelerdeki alyuvarların; milimetre küpte 500.000 arttığını göstermiştir 
1 Gram Polendeki 8 mg B1 vitaminini şu besinler sağlar: 70 gram Bira mayası, 3 kg. Karaciğer, 8 tam kepekli ekmek, 20 kg. elma veya domates 
1 Gram Polendeki 5 mg B2 vitaminini şu besinler sağlar: 50 gram Bira mayası, 6 kg. portakal, 12 kg. domates, 16 kg. elma 74 adet beyaz ekmek 
1 Gram Polendeki 27 mg B5 vitaminini şu besinler sağlar: 35 gram Bira mayası, 13 kg. sığır eti, 25 kg. kabuklu buğday, 95 lt süt 

KALİTELİ POLEN NASIL ANLAŞILIR?
Bu konuyu da, yine TUBİTAK' ın Bilim ve Teknik Dergisi' ne yazan bilim adamı,
Dr. Kadriye Sorgun' un bu dergide yayınlanmış olan ( Sayı 237, Yıl 1987 ) bir
bilimsel makalesinden aktaralım.
Arı, beslenmesinde kullanmak için değişik bitkilerden topladığı polenleri kovana taşır ve petek gözlerine depo eder. Polenin içeriği, şekil ve rengi geldiği bitkiye göre farklılık gösterir. %80 polenin rengi sarı, %20 polenin rengi ise kırmızı, siyah, mor, eflatun ve pembe olabilir. Polene bu renkleri aldığı çiçekte ki renk maddeleri verir. Kimyasal analizler sonucunda polende çeşitli vitaminler, aminoasitler, elementler ve iz elementler saptanmıştır.
Arının bitkiden topladığı polenleri, kovana takılan ve bazı özellikleri olan traplarla ( tuzaklar ) poleni peteklere depolamadan toplamak mümkündür. Toplanan polenler bir seri işlemlere tabi tutularak kullanıma hazır hale getirilir. Polen kimyasal içeriğinin çok zengin olması nedeni ile doğrudan insanlar tarafından yenilebilir, ya da ilaç ve kozmetik sanayiinde kullanılır..."
Bal gibi polende arı tarafından alındığı çiçeğin özelliği ve çeşidi ile güçlülük özelliği kazanır. Bir çam ormanına konulan arı kovanının elde ettiği sadece çam balıdır ve binlerce değişik kır çiçeğinin bulunduğu bir alandaki kır balının yerini de pek tutamaz.
Gerçek şifa verici polen, en az 200 çeşit çiçekli bitki bulunduran bir mera veya tepeden elde edilen polendir. Bitki sayısı arttıkça polenin besin ve ilaç değeri de artmaktadır. Bu gerçeği polen analizleri ortaya koyduğu gibi, ilaç olarak kullanıldığında şifa vermesi bakımından da gerçek görülmektedir.
Polenden beklenen olumlu sonuçları alabilmek çeşitli işlemlere tutulmuş polen yerine gölgede az kurutulmuş ve -18 derecede muhafaza edilmesi kullanılan kısım ise 4-6 derece yanı buzdolabında tutulmalıdır.bu şekilde
polen uzun süre değerinden bir şey kaybetmez.


 

BİLİM ADAMLARINA GÖRE POLEN VE POLENİN FAYDALARI
Fransız Pr.Dr. Robert Toucguet 5 ayrı dilde 26 kitap yazmış bir bilim adamıdır. "100 yıl dinç yaşamak"(Pour vivre cink fois vingt ans) isimli kitabında polenin faydalarını şu şekilde anlatıyor;"Polen harika besinlerin en üstünüdür. Kimyasal analizler polende, vitaminler, proteinler, yağ, şeker, mineral, hormon, büyütücü faktör, pigment vs. bulunduğunu gösteriyor. Bu canlı ve dengeli besin beyni ve vücudu yorgun uyuşuk insanlara bir kaç günde canlılık ve yaşama neşesi veriyor. Büyüme faktörleriyle cılız ve yorgun çocukların hızlı gelişmesini sağlıyor. Kansızlarda, bir ay süre ile her gün bir kahve kaşığı polen yedikten sonra yapılan laboratuar denemeleri, kandaki kırmızı küreciklerin, milimetre küpte, beş yüz bin arttığını gösteriyor. Hafif laksatif, yani barsak çalıştırıcısıdır. İç zehirlenmeleri önleyicidir. Sabah, öğle ve akşam bol vitamin almak için polen yiyiniz. Ilık süt, çay, kahve yada suya karıştırılır veya doğrudan yenilir. Günlük normal miktar bir çay kaşığıdır. Aşırı yorgunluk, zayıflık, hastalık, kansızlık, yavaş gelişme gibi durumlarda dozu artırınız. Hiç bir yan etkisi tespit edilmemiştir. Son araştırmalar erken ihtiyarlamadan koruduğunu gösteriyor. Siz, 60 yaşından sonra 40 yıl daha dinç yaşamak istiyorsanız poleni hemen her gün yiyiniz." Sağlık ve beslenme konularında 30 dan fazla kitap yazmış olan fransız Dr.Raymond Dextreit, "Le miel et pollen" (Bal ve polen ) isimli kitabında polenin faydalarını şöyle açıklıyor: "Değişik labaratuarlarda, özellikle Rusya vitaminler enstitüsünde birçok kez yapılan analizlere göre polen, vitan ve ferment gibi canlı cevherlerden yana çok zengindir. Prof.Joiriche, Dr.Chauvin ve Alain Caillas'ın yaptıkları polen analizleri göz önüne alınırsa, en başta sinir dengesi kurmaya yaradığı anlaşılır. Beyin yorgunluğu ve düşünsel bunalım sonucu ortaya çıkan, zayıf sinirli, gücü tükenmiş ve uyuşuk insanlar, her gün yedikleri 2 kaşık polen le gerçek bir sağlık verici, sakinleştirici ilaç bulabiliyorlar. Şişmanlık ve zayıflık, ishal ve peklik gibi karşıt durumlarda dengeye getirici, sağlık kazandırıcı bir etki yapar. Salgı bezlerini ve hormonla sistemi uyarır. Polit, ince bağırsak iltihabı ve bağırsak kokuşmasında faydalıdır. Özellikle kolibasillere mikroplara öldürücü ve üremeyi durdurucu etkisi denenmiştir.
TUBİTAK' A GÖRE POLEN

Tubitak' ın ( Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu ) haftalık yayın organı olan Bilim ve Teknik Dergisi' nde ( Sayı 203 Ekim 1984 ) Prof. Dr. M. Mihri Mimioğlu ve Dr. Kadriye Sorkun' un birlikte kaleme aldığı ve başlığı "DOĞA HARİKASI POLEN" başlıklı bilimsel makaleden bazı bölümleri aşağıya aktarıyoruz:"...Polen metabolizmamız için çok değerli olan temel maddeleri içerir. Organizmamızı zinde tutmak ve dengeli beslenmek için vücudun ihtiyacı olan eksik maddeleri tamamlamak ve korumak açılarından yaşamsal önem taşımaktadır.(...) Bir polen kürü ile en inatçı bağırsak iltihabı bile iyileşebilir. Polenler bağırsak bakteri ve fermentleri üzerinde olumlu etki yaparlar. Bu bakımdan polende ve gelişme - büyümeye etki eden hormonlarla ilgili çalışmalar fare ve sıçanlar üzerinde denenmiştir. Sonuçta, polen yedirilen hayvanlar aynı değerde protein ve vitamin içeren besin alanlarından daha hızlı gelişmişlerdir. Bu bilgiler bize polenin besin içeriği bakımından ne denli zengin bir kaynak olduğunu ve bileşiminde insan sağlığı açısından önemli maddeler bulunduğunu göstermektedir.
Bilim adamları tarafından polenin aşağıdaki etkileri öne sürülmüştür.
- Zayıf olanlar polen kürüne başvurmalıdır. Çünkü polen iştah açıcıdır.
- Polen kabızlık ve bağırsaklardaki tıkanmaları ortadan kaldırır. İnatçı ishalleri tedavi eder. Ayrıca bağırsak mikroplarını düzenler.
- Polen insanlarda sinirliliği ortadan kaldırır. İnsanı rahatlatır.
- Polen bir kuvvet şurubu gibi etki yapar. Hastalıktan kalkanları kısa sürede eski enerji ve canlılığına kavuşturur.
- Polen düşünme yeteneğini arttırır.
- Polen kansız çocuklara yardımcı olur. Alyuvar sayısını %25-30, hemoglobini %15 oranında yükseltir.
- Polende bulunan ribofilavinin görme üzerindeki etkisi büyüktür. Birçok olayda şaşırtıcı sonuçların alındığı ve görme yeteneğinin arttığı saptanmıştır.
- Polende bulunan aminoasitlerrden cytin, ( kükürt içeren bir aminoasittir ) saçın gelişmesinde önemli rol oynar. Cytin in saç
dökülmesini önlediği ve saç sayısını arttırdığı saptanmıştır.
- Polen prostat hastalıklarında da iyileştirici rol oynar.
- Polen güzellik kremi olarak da kullanılır. Bunun için bir kahve kaşığı polen öğütülür ve taze yumurta sarısı ile karıştırılır. Bu karışım hafif masajla yüze ve boyuna sürülür. Yarım saat beklenir, zamanı dolunca bol su ile yıkanır. Sonunda cilt, parlaklık ve tazelik kazanır.
Beklenen iyileşmenin gerçekleşmesi için ne kadar polen gereklidir?
Caillas' ın bildidiğiine göre kesin sonuçlu bir tedavi için hastalıklarda, günde 32 gr. polen yeterlidir. Sağlıklı yaşamın devamı için de, günde 15 gr. polen alınmalıdır. Polen kullananların söylediklerine, kendi deneyimlerimize ve Arıcılar Birliği üyelerinin kanısına göre yukarıda verilen miktarın yarısı kadar bir doz bile yeterlidir.

TAZE ARI POLENİ

Daha sağlıklı kalp. Hergün alınacak 15 gr Taze arı poleni kalbinize devamlı faydalar sağlayan bir ödül gibidir. Kalp kasınızı güçlendirir, damar sağlığınız için çok faydalı olan HDL kolesterol (Yüksek Yoğunluklu Lipoprotein) seviyesini arttırır, trigliserit seviyesini düşürerek damar tıkanıklığı ve kalp krizi riskini azaltır, ayrıca vücudunuzun damar tıkayıcı kan pıhtılaşmaları ile daha iyi başa çıkabilmesini sağlar. (Tübitak Bilim araştırma dergisi )


"ARI ÜRÜNLERİ KULLANMAK DOĞAL ve İLAHİ BİR SAĞLIK KORUMA YÖNTEMİDİR"

http://www.sonergenel.com

http://www.munzuriksiri.comYorumlar - Yorum Yaz
Saat
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.133532.2622
Euro34.932035.0720