• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100054398894684&mibextid=ibOpuV
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905425022424
  • https://twitter.com/
  • https://www.instagram.com/munzur_iksiri
         

HipertansiyonBelilirtileriHipertansiyon Belirtileri
Yıllarca hiçbir dış belirti olmayabilir, çünkü yüksek tansiyon bazen sessiz katil olarak adlandırılır. Aslında, her beş  kişiden birinde var ama bilmiyor. Dahili olarak, sessizce kalp, akciğerler, kan damarları, beyin ve böbrekler tedavi edilmediği takdirde zarar verebilir. Bu, ABD'de inme ve kalp krizi için önemli bir risk faktörü var.

Hipertansiyon Nedir?
Hipertansiyon veya yüksek kan basıncı, 50 yaş üzeri insanların çoğun da yaygın bir durumdur. Kan basıncı sizin arter duvarlarına karşı basarak kan gücüdür. Bu çok yüksek olduğunda, bu kalbin iş yükünü artırır ve damarların ciddi hasara neden olabilir. Zamanla, kontrolsüz yüksek kan basıncı, kalp hastalığı, felç, böbrek hastalığı riskini artırır.

Ne Hipertansiyon neden olur?
Zaman içinde daha yüksek sonuçlar hipertansiyon gösterebilir ise normal kan basıncı okumaları, aşağıdaki 120/80 düşecek. Çoğu durumda, hipertansiyonun altta yatan nedeni bilinmemektedir. Kalp atım zaman üst numarası (sistolik) basıncını gösterir. Kalp kan ile doldurur zaman daha az sayıda (diyastolik), kalp atışları arasında istirahat basıncını ölçer. Bazen, böbrek veya böbrek üstü bezi hastalığı hipertansiyona yol açabilir.

Yükselen tansiyon: Bir Uyarı Levhası
Amerikalıların neredeyse dörtte biri prehipertansiyon var. Onların kan basıncı sadece normal seviyesinden sürekli olarak - sistolik basınç veya diastolik basınç ise 80 89 120 ve 139 arasında herhangi bir yere düşen. Bu aralıktaki kişiler, düşük bir okuma ile daha gelişen kalp hastalığı iki kat riski vardır. Doktorunuz kan basıncı düşürmek için yaşam tarzı değişiklikleri Önerebilir.

" ARI ÜRÜNLERİ KULLANMAK DOĞAL ve İLAHİ BİR SAĞLIK KORUMA YÖNTEMİDİR! "

BEN KULLANIYORUM   :)))


Tansiyon kaç olmalı İdeal tansiyon - Soner... paylaşan: sgenel
Yorumlar - Yorum Yaz
Saat
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.133532.2622
Euro34.932035.0720